Saturday, July 18, 2009

توهم


وقتی حرفها، نظرات و عملکردهای منسوبین یا هواداران دولت اشغالگر رو میبینم یا میخونم، متوجه وجود نقاط مشترکی هم در بینشون میشم. یکی از همین نقاط مشترک که بد جوری هم تو چشم میزنه، داشتن یه جور توهمه. توهم عجیبی که از رده های بالا تا اون پایین رو گرفته. توهم داشتن دشمنان بیگانه. توهم داشتن هاله نور. توهم داشتن مدارک و .....

و اما آخرین مورد جالب، مربوط میشه به وزیر علوم که خودشون رو نابغه قرن دیدن. غافل از اینکه الان شما هر جای دنیا عطسه کنی از اون ور دنیا بهت میگن عافیت باشه.

عین خبر رو به نقل از سایت "رخداد" در زیر میارم:

سایت رخداد، پس از اظهارات عجیب وزیر علوم و نسبت دادن نابغه قرن و یکی از بهترین ریاضی دانان جهان در سال های 1998 تا 2002 به انتخاب انجمن ریاضی دانان امریکا با این انجمن ارتباط برقرار کرد.

به گزارش رخداد، مایک برین، رئیس دفتر جوایز انجمن ریاضی دانان امریکا در پاسخ به این سئوال که ایا محمد رضا زاهدی، وزیر علوم کابینه اقای احمدی نژاد از سوی این انجمن به عنوان یکی از بهترین ریاضی دانان جهان در سال 1998 تا 2002 انتخاب شده است گفت: ما هرگز لیستی از بهترین ریاضی دانان جهان را اعلام نکردیم.

مایک برین در واکنش به ادعاهای وزیر علوم می افزاید: ما تنها به ریاضی دانان برتر جایزه اعطا می کنیم.

نماینده انجمن ریاضی دانان امریکا در پایان تاکید کرد: اقای زاهدی هیچ یک از جوایر انجمن ما را کسب نکرده است و ادعای ایشان در این مورد کذب محض است.

گفتنی ست، زاهدی همچنین ادعا کرده بود که از سوی کمبریج به عنوان نابغه قرن شناخته شده است که این عدم صحت آن ثابت شد.

No comments: